סיגל יוגה בפתח תקווה

השיטה הטיפולית שלי

 בבעיות אורטופדיות / כאבים באזורים שונים בגוף, כגון:
כאבי ברכיים, ירכיים, גב תחתון, גב עליון, כתפיים צוואר, סינדרום התעלה הקרפלית, טניס אלבו, גולף אלבו וכו'.
הטיפול הוא פרטני ומותאם אישית לבעיות המטופל/ת.

טיפול ע"י תרגילי יוגה
שיטת טיפול באמצעות יוגה
השיטה הטיפולית של סיגל

השיטה הטיפולית שלי עוסקת

במהלך החיים אנו מאמצים דפוסי תנועה מסוימים, מפעילים שרירים מסוימים יותר משרירים אחרים ואף על חשבון שרירים אחרים, מבצעים פיצוי בגוף ומעקמים את מבנה הגוף (כמו כתף גבוהה, כיפוף גב, מותן ימין או שמאל גבוהה, סיבוב מפרק ירך ועוד), עומדים ועובדים לא נכון, יושבים שעות על כיסא בצורה עקומה, מושכים את הצוואר קדימה ועוד כל מיני רעיונות יצירתיים שפוגעים בתחזוקה של הגוף. כל אלה יוצרים חלוקת עומסים לא נכונה ולא שווה בין הצדדים ובין חלקי הגוף העליון והתחתון וגורמים בעתיד מסוים לכאב, לעיוות, ולהרס של רקמות, עצמות ודלקות במקומות שונים. במשך שנים של טיפול פיתחתי שיטת טיפול שבאה לאזן ולתקן את הגוף וללמד את המטופלים להחזיק את גופם בצורה טובה יותר.

השיטה שלי כוללת 3 דרכי טיפול:

1. טיפול דרך תרגילי יוגה
2. טיפול דרך טווינא
3. טיפול דרך דיקור וצמחי מרפא סיניים

טיפול דרך דיקור:

כאשר יש בעיה אורטופדית או כאב הדיקור עוזר לרכך, לאזן ולטפל. הדיקור עובד ברמה החשמלית והאנרגטית של הגוף. המחט לא מביאה משהו מעצמה אלא מעוררת בגוף תגובה או הפעלה שעוזרת לו להתמודד ולהחלים. שלושת שיטות הטיפול ביחד – דרך היוגה, דרך הטווינא, דרך הדיקור עוזרים לגוף להתמודד עם הבעיה לטווח הרחוק ובמקרים רבים אף מצליחה לפתור את הבעיה.

טיפול דרך תרגילי יוגה או יוגה טיפולית:

ביוגה טיפולית מזהים אילו שרירים עובדים יותר ואילו פחות, מזהים את העמדה הנכונה של השלד, מזהים את מקומות הפיצוי, מכאן מכוונים תרגילים או תנועות יוגה מסוימות שבאים לתקן את הבעיה. נכון שהדבר אינו פשוט כיוון שמדובר גם בהרגלים וגם בעיוותים שלא תמיד ניתנים לתיקון, אבל לתרגילי יוגה ספציפיים לבעיה יש את היכולת לחזק ולעזור לגוף לתקן את עצמו. מטופל חייב לשתף פעולה ולבצע את תרגילי היוגה בצורה הטובה ביותר ואף לבצעם בבית. ריפוי הוא תהליך איטי הדורש זמן והשקעה, אין קסמים ואין טיפול בודד שיכול לתקן ולפתור בעיה. כמו שלרכב יש בלאי ורכב לוקחים לתיקון ותחזוקה שותפת כך גם את הגוף צריך לתחזק בצורה עקבית. בחלק התיאורטי של היוגה ובמדיטציות מלמדים את ה"כאן ועכשיו", לחיות "כאן ועכשיו", כשאני מתרגמת את המונח הזה לשפת היומיום, אגיד שלגוף אין חלקי חילוף והגוף חיי וקיים היום, עכשיו, לא מחר ולא כשיהיה זמן. הגוף לא שואל שאלות, כשיש בעיה הגוף מגיב ואחד מדרכי פעולתו של הגוף זה כאב. תרגילי יוגה ספציפיים לבעיה עשויים לפתור בעיה ולשפר את איכות החיים.

טיפול דרך טווינא:

דרך טיפול נוספת היא הטווינא. טווינא הינה עיסוי רפואי/אורטופדי שבא לתמוך בעבודה עם השרירים דרך תרגילי היוגה. ביצוע תרגילי היוגה עובד בצורה אקטיבית של המטופל לפתרון הבעיה, לעומת היוגה, הטווינא הינה פסיבית. המטופל יושב או שוכב ומקבל עיסוי ומניפולציות מסוימות כדי לשחרר ולפתוח חסימות.

דילוג לתוכן