סיגל יוגה בפתח תקווה

טיפול בבעיות אורטופדיות

תרגילי יוגה לשיפור בעליות אורטופדיות טיפול בבעיות אורטופדיות

האטה יוגה (החלק הפיזי של תרגול היוגה) מטפלת בגוף: מחזקת, ממריצה, מגמישה ומאזנת. הגוף והנפש נתפסים כיחידה אחת המרכיבה את האדם לכן התרגול הפיזי נחשב כחלק מסך כל התרגול הרוחני של היוגי. ישנם תרגילים הדואגים לחיזוק וגמישות הגוף וישנם תרגילים הדואגים לפן האנרגטי, קרי פתיחת צ'אקרות והזרמת הצ'י בגוף. נכון שיש תרגילים ביוגה הנחשבים כ"מסוכנים" אולם, לא צריך לתרגל את כל התרגילים. התרגילים מותאמים למתרגל, ליכולות שלו, לבעיותיו הפיזיות, ולמטרת התרגול שלו. ישנם תרגילים ה"מפורקים" לחלקי תרגילים כדי לעזור בטיפול בעיות קיימות אצל מתרגל.
 

התאמה לחיים מודרניים

 
הצורה (הדרך) שבה אנו חיים שונה מאוד מהדרך בה חיו לפני 3000 שנה, לכן התרגילים ביוגה חייבים להיות מותאמים לצרכים ולבעיות הספציפיות של המתרגלים.
לדוגמא: ישיבה מרובה על כיסא, נסיעה ברכב במקום הליכה או ריצה, מדיח, מיקרו גל, מכונת כביסה, עוזרת בית, כל אלה ורבים אחרים לקחו מאיתנו פעולות פשוטות ויומיומיות שהיו נהוגות בעבר. שרירים רבים עובדים פחות, ושרירים אחרים עובדים בעומס. התוצאה היא בעיות שונות ומגוונות כמו עקמת, קיפוזיס, לורדוזיס, בעיות גב וצוואר, בעיות בחוליות, בעיות מפרקים כמו ברכיים וכתפיים, כפות רגלים חלשות, אגן חלש וכו.
 

מה עושים?! מתרגלים

 
נכון, תרגילי היוגה, או התעמלות לא תמיד יכולים לפתור את הבעיה הקיימת אולם תרגילי היוגה כן יכולים לעצור התדרדרות והחמרה של בעיה, יכולים לחזק שרירים שונים וחלקי גוף שונים בהתאם לבעיה כדי ליצור חלקות עומסים תקינה ויעילה.
דילוג לתוכן