סיגל יוגה בפתח תקווה

טיפול בכאבי כתפיים דרך תרגילי יוגה

התרגילים הבאים הינם דוגמא לתרגילי יוגה היכולים לעזור לטיפול בכתפיים

מובן שישנם תרגילי יוגה נוספים וטובים. צריך להבין שכדי לתרגל צריך להבין את התנועה ואת החזקת הגוף הנכונה, ואילו שרירים להפעיל, אחרת תרגיל היוגה לא יעבוד. דבר נוסף שצריך להבין הוא שהמטופל או המטופלת צריכים להיות אקטיביים, שום דבר לא קורה אם יושבים על הכיסא ומסתכלים בתמונות או מגיעים למטפל ומשלמים כסף ולא לוקחים את ההמלצות ברצינות לתפקוד בחיים היום יום.
בבחירת תרגילי יוגה צריך לוודא שמתרגלים מתיחות לשרירי הכתפיים ושמתרגלים חיזוק לשרירים.

להלן מספר תרגילי יוגה לדוגמה:
תרגיל מספר 1

 

 

 

בתרגיל יוגה זה מחזיקים את הגוף ללא תנועה, בטן אסופה, כולל שרירי ריצפת אגן, בית החזה פתוח, מעלים ומורידים את היד תוך לחיצה על הכדור. תרגיל יוגה זה נחשב לתרגיל חיזוק.מטרת תרגיל יוגה זה הוא לפתוח את בית החזה ובכך לעזור לפתוח את הכתפיים. מניחים את הבלוק מתחת לגב העליון, שוכבים עליו ומושכים את הידיים לאחור. ככל שהכתפיים פתוחות יותר כך יהיה קל יותר לפתוח את הידיים לאחור, כאשר הכתף מוגבלת יופיע כאב, להיות סובלניים ולא לדחוף בכוח.תרגיל יוגה זה נחשב לתרגיל מתיחה.

תרגיל מספר 2


תרגיל יוגה זה נחשב לתרגיל חיזוק. מניחים ידיים על ריצפה או כיסא, מרפקים צמודים למותניים, בית חזה פתוח, להחזיק בטן פנימה. לכופף ולישר את המרפקים ובלי להזיז את הכתפיים. לתרגל מספר פעמים.

תרגיל יוגה זה מטרתו למתוח את הכתפיים, ולפתוח את הגב העליון. לשבת על כיסא או ריצפה, יד אחת אל הרגל הנגדית לה, והיד השנייה מאחורי הגב. להוריד כתפיים למטה, ולהסתכל לכיוון הפיתול, צוואר ארוך, לישר גב תחתון ולישר גב עליון

דילוג לתוכן