סיגל יוגה בפתח תקווה

לנוע בחופשיות ובקלילות ללא כאב ללא נזק גם לבריאים וגם לתפוסים

יש הטוענים שהתרגילים ביוגה מיועדים לגמישים והתרגילים מסובכים, אז איך אני טוענת שהיוגה יכולה לשקם? אז נכון, יש תרגילים מסובכים,אבל יש גם תרגילים מאוד לא מסובכים ושכל אחד יכול לתרגל. הדבר החשוב ביוגה הוא מי מתרגל מה מבנה גופו ומה הבעיה. אם מדובר במתרגל צעיר חזק וגמיש אז נכון אין בעיה שיבצע תרגילי יוגה מסובכים. אבל אם מדובר בתלמיד ממוצע אז התלמיד יבצע את התרגילים המתאימים לו. ביוגה התרגיל מותאם למתרגל ולא המתרגל מותאם לתרגיל. כאשר מגיע אלי תלמיד חדש אני קודם בודקת את מבנה הגוף, שואלת על בעיות או על שרירים תפוסים או כאבי גב וכו', מסתכלת על תנועת השרירים ואיכן נופל העומס ומכאן אני מתאימה את תרגיל היוגה לתלמיד. לפעמים אני לוקחת תרגיל יוגה ומפרקת אותו לחלקים כך שיהיה אפקטיבי עבור אותו מתרגל ויטפל באזור או בבעיה שאני רוצה שיטפל. תרגיל יוגה מתפתח מתרגיל בסיסי ואחריו יכול להתפתח לתרגיל יותר קשה ויותר קשה, הכל לפי רמת המתרגל, בדיוק כמו עלי הלוטס או מעגל קטן, ומעליו מעגל יותר גדול ומעליו יותר גדול. ככול שתרגיל יותר מפותח כך הוא עובד על הרבה יותר שרירים ואזורים בגוף ומשלב בתוכו גם חיזוק וגם מתיחה. אתן מספר דוגמאות לתרגילים בסיסים ומהם התפתחות לתרגילים יותר מורכבים. תמיד מה שעומד מול עיני הוא המתרגל והצרכים שלו והתאמת תרגילי היוגה למתרגל. תרגול נכון מאזן את שרירי הגוף ובונה את הגוף בצורה נכונה ומאוזנת, גם מחזק וגם מגמיש. תרגילי היוגה עובדים על מגוון רחב של תנועות ושרירים, מהחלק התחתון עד לחלק העליון לכן תרגול היוגה יוצר תחושה של שלמות נפשית, אנרגטית וכמובן ובעיקר פיזית.

תרגיל יוגה קלסי של פיסוק קדמי

זהו תרגיל יוגה קלסי שבה למתוח את החלק האחורי של הרגלים ולהגמיש את מפרקי הירק, וגמישות הגב. אבל זוהי דוגמא לתרגיל מעולה שמעטים יכולים לבצע אותו כמו שצריך. לכן במקומו יש את התרגיל יוגה הבא – ווריציה לתרגיל יוגה זה שבא להגמיש גם רגלים וגם גב בקלות תוך מניעת נזק.

ווריציה של תרגיל היוגה הקודם - מתיחת רגליים.

תרגיל יוגה זה בא להגמיש את הרגליים ואת גב התחתון. לשים לב לקשר בהטיית הגב לבין הרגליים. הטיית הגב מאפשרת מתיחת הגב ושיחורר לחצים גב התחתון. עוזר מאוד לכאבי גב תחתון. והרגל המשוכה קדימה מותחת את החלק האחורי של הרגל וגם עוזרת לקשר בין הרגלים לגב – מתיחת הרגליים והגב יחד מרפה את שרירי הגב ולחצים על הגב.

תרגיל לוחם 1

תרגיל היוגה לולם מספר 1 עובד על המון אלמנטים. בגדול תנוחת יוגה זו עובדת על רגלים שרירי ריצפת אגן
ובטן. עכשיו אפרט: לתת כוח בשתי הרגלים. מפרק ירך קדמי עובד חזק, ירך של רגל אחורית נמתח,
ישבנים עובדים, להרים ריצפת אגן להחזיק בטן כדי לשמור על הגב ולחזק שרירי בטן רוחביים כדי
לשמור על איזון. כשמבצעים את התנוחה נכון, תרגיל יוגה זה תומך בבטן בגב באגן וברגליים (ירכיים).
התרגיל עובד בחלקו על כוח והחזקה ובחלקו על גמישות.

תרגיל יוגה לוחם מספר 2

תנוחת היוגה לוחם מספר 2 גם היא עובדת על רגלים, ברכיים, ירכיים,אגן, ובטן. גם פה כמו בכל תרגיל יוגה צריך לדעת לעבוד נכון אחרת האפקט של התרגיל יוגה פשוט לא קורה. רגליים חזקות, למשוך ברכיים החוצה, של שני הרגליים, להחזיק את האגן במרכז, להרים שרירי ריצפת אגן, להחזיק בטן, לנטרל את גב התחתון. שוב תנוחה שמחזקת ומגמישה. היפה בתרגילי היוגה שהם עובדים על מכלול גדול של שרירים, על כל הגוף, לכל תנוחה יש את הדגש שלה, אבל בכללי התרגילים ביוגה מורכבים ומעניקים תחושת שלמות.

דילוג לתוכן