סיגל יוגה בפתח תקווה

תרגילי יוגה מפרק ירך

לנוע בחופשיות ובקלילות ללא כאב ללא נזק גם לבריאים וגם לתפוסים

לפני 3 שבועות עברתי ניתוח להחלפת מפרק ירך. צילמתי כמה תרגילי יוגה שאני מתרגלת מאז הניתוח. כמובן שזה לא המלצה לתירגול. חייבים בהתחלה לעבוד עם בעל מקצוע (פיזיותרפיה) ואז אחרי שמבינים מה מותר אז אפשר לתרגל עצמאית. הבנתי מהרופא המנתח שקצת הגזמתי ועלי להרגע. (לנשום ולהתאפק, זה קשה).

הסיפור המלא: לפני כמה שנים החלו כאבים בירך ימין, בהתחלה חשבתי שזה ממאמץ יתר, אח"כ הבנתי שמדובר במשהו עמוק יותר. בצילום ראו שיש נקרוזיס (חוסר הספקת דם לראש הירך), העצם נפגעה, ואחריה גם הסחוס. ניסיתי לחזק את השרירים בעזרת תרגילי היוגה כדי לעזור לגוף להחלים. המאמץ של השעורים שלימדתי והתרגול שלי העמיסו מאוד על הירך, ובסוף החלטתי לעשות ניתוח להחלפת מפרק הירך.

בשבוע הראשון אחרי הניתוח סבלתי כאבי תופת. ממש ממש. אבל למרות הכאבים חייבים לנוע ולעשות תרגילים. אסור לוותר, אסור לשכב. מותר להתבכיין. וואו כמה התבכיינתי, אבל עבדתי. כמה פעמים רציתי לזרוק את הרופא והפיזיותרפיסטים ממני, ולצרוח שאי אפשר, אבל המשכתי. לא לעשות, ולוותר, ולא לבצע את התרגילים כפי שנדרש זה נזק לטווח קצר ולטווח ארוך. לכן כשיש פגיעה, כאב, ביד, ברגל, בגב, כן לתרגל, כן לחזק, אין מקום לוויתור. אני מתרגלת יוגה שנים ומלמדת שנים, אז אני ממליצה על תרגול יוגה. אבל לא משנה מה לתרגל, העיקר לתרגל.
 
 

תרגילי יוגה בעמידה, לאחר ניתוח החלפת מפרק ירך

 תרגילי יוגה לחיזוק הרגלים, יצירת איזון וחוזק ברגל המנותחת.

תרגילי יוגה בעמידה, לוחם 3 בעזרת הליכון

אלה הם תרגילים שאני הכנתי לעצמי. כמובן למי שיש מגבלה חייב לעבוד עם פיזיוטרפיסט/ית

תרגילי יוגה בעמידה, כפוף קדימה בגב ישר, כיפוף קדימה ותנועת מותן לצדדים. ווריציה לוחם 1.

תרגילי יוגה בעמידה, כפוף קדימה בגב ישר, כיפוף קדימה ותנועת מותן לצדדים. ווריציה לוחם 1.
 

תרגילי יוגה בפיסוק, הטייה קדימה, משולש עם הליכון, וריציה לוחם 2

חשוב לתרגל יוגה גם אם צריך להעזר במכשירים. לפעמים תלמידים נרתעים משימוש באביזר, מקל, קיר בלוק. אין שום בעיה להעזר. גם אני נעזרת וככה בונה את השרירים הצורה טובה ונכונה.

המשך לתרגילי יוגה בפיסוק בעמידה

חשוב לתרגל יוגה גם אם צריך להעזר במכשירים. לפעמים תלמידים נרתעים משימוש באביזר, מקל, קיר בלוק. אין שום בעיה להעזר. גם אני נעזרת וככה בונה את השרירים הצורה טובה ונכונה.

תרגילי יוגה בעמידה אחרי החלפת מפרק ירך. עמידת הסוס

כמובן שאחרי הניתוח התרגיל יוגה לא בוצע בצורה מושלמת, אבל גם זה טוב. עושים מה שאפשר. אני מזכירה שוב שמי שעבר ניתוח צריך להתייעץ עם המטפלים שלו.

יוגה אחרי החלפת מפרק ירך, רגלים ישרות וכיפוף. טוב גם לבעיות גב.

תרגיל יוגה הזה טוב להארכת שרירים האחוריים של הירכיים ומותח את הגב והחוליות. התרגיל טוב גם לכולם. אפשר לבצע את התרגיל יוגה זה בצורה נוספת: להניח את כל כף הרגל על הריצפה בכפוף הברכיים. בצורה זו גם גיד אכילס נמתח וגם שריר התאומים וגם שרירי הירך מקדימה. אני לא יכולה לבצע את התרגיל כרגע בצורה מלאה. (לזכור להתיעץ עם מורה יוגה מוסמך בעת הביצוע, או איתי)

יוגה אחרי החלפת מפרק ירך, עמידת שולחן, ריכוך חוליות גב, כלב

הבנתי מהרופא שכלב קצת מעמיס על המפרק החדש שלי, אז צריך להרגיע. באופן כללי תרגילי היוגה והמעברים שביצעתי כאן טובים מאוד לכולם, טובים מאוד לגב: גם לחלק התחתון, מוריד מגב תחתון עומס, וגם לגב עליון, פותח את הגב והשכמות. מעולה מעולה

יוגה- כלב, גוף מגביל לריצפה, הטיית כפות רגליים הצידה, עמידת שולחן וישור רגל ויד נגדית

צילמתי את עצמי 3 שבועות אחרי ניתוח מפרק ירך מבצעת תרגילי יוגה. תרגיל היוגה כלב והטיית כפות הרגלים הצידה מהווה לחץ על המפרק. אחרי ניתוח לא לעשות. השאר יכולים לבצע. התרגילים טובים לגב, לחיזוק בטן שרירי בטן צידיים ולירך אחורית

יוגה- עמידת שולחן, יד ורגל נגדית הצידה, ניתוק ברכיים, גוף מקביל לריצפה וברך לכתף, הגמשת מפרק ירך

אני אחרי ניתוח החלפת ירך אז ההליכון עוזר לי בביצוע. התרגילים מחזקים ירך אחורית, גב תחתון, בטן ומותניים. שחכתי לציין שתמיד חייבים להכניס בטן ולחזק שרירי ריצפת אגן (תמיד, זה מולה בנדה).
 

יוגה-מעבר לישיבה דרך הגמשת מפרק ירך, ישור רגליים וכפוף קדימה, ויניאסה חצי גשר ישור רגלים וכפוף קדימה

בהמשך מעבר לשכיבה על הגב דרך חיזוק בטן (להכניס בטן פנימה), תרגיל יוגה מחרשה ועמידת נר. חיזוק בטן וירך, חובה לדחוף גב לתוך הריצפה

יוגה-שכיבה על הגב, הרמת אגן 2 רגלים על הריצפה, אח"כ ניתוק רגל אחת. תנוחת יוגה הפרפר

תרגילי יוגה טובים לכולם, גם כמוני לאחרי ניתוח מפרק ירך וגם לכולם. מחזק ישבן, ירך אחורית ובטן. כאשר מנתקים רגל ומישרים אותה בגובה הירך הכפופה שעל הריצפה, מחזקים גם את ההחלק הצידי של הבטן. תנוחת היוגה הפרפר מותחת את השרירים המקרבים של הירך, אם מבצעים פתיחה וסגירה של הירכיים (ניתן להקשות עם רצועה קשורה ) זה מחזק השרירים המרחיקים (צידי).
דילוג לתוכן