סיגל יוגה בפתח תקווה

תרגילי יוגה

הכותרת תנוחות קלאסיות ביוגה לא כל כך מתאים כי ביוגה יש המון תנוחות (תרגילים) מוכרים ופחות מוכרים.

מדובר לפחות על 5000 תנוחות ווריאציות של תנוחות.
כך שכאן הראה תנוחות שהן יותר מוכרות ביוגה.
כמו שכבר אמרתי קודם לכן, תרגילים שאנו לא מכירים (או שהמורה שלנו בשיטה שהוא מלמד לא מכניס את התרגילים) זה עדין לא אומר שהתרגילים לא קיימים או לא שייכים ליוגה.
יש באטה יוגה המון שיטות וגישות וכל אחת מהן טובה.
כמובן שתלוי במטרה שאליה אותו מתרגל רוצה להגיע.

לוחם מספר 1 (תרגיל היוגה המצולם בתמונה)

תרגיל יוגה זה הוא ממשפחת הלוחמים. לוחם משלב בתוכו עצמה, כוח ותנועה. לכן הרגלים צריכות להיות חזקות מאוד, מחוברות לאדמה. ירכיים חזקות. רגל קדמית דוחפת כלפי רגל אחורית ורגל אחורית דוחפת כלפי רגל קדמית. כף הרגל האחורית נמצאת במצב אופקי וכף רגל קדמי נמצאת במצב אנכי (מביטה קדימה). להחזיק בטן, לא לתת לבטן לשקוע קדימה כלפי הרגל. הגוף מעט נוטה קדימה, להחזיק את שרירי ריצפת אגן (מולה בנדה), הגב ישר כולל קו כתפיים. תנוחת יוגה זו מחזקת רגלים, ישבן, ירכיים, בטן ומותניים.

יוגה לוחם מספר 1

לוחם מספר 1 - ווריאציה תרגיל היוגה המצולם בתמונה

תנוחת יוגה זו היא ווריאציה של התנוחה הקודמת. רק שפה הידיים עולות כלפי מעלה ולוחצות אחת כלפי השנייה. מי שיש כאבי כאב תחתון שיזהר עם התנוחה. להחזיק בטן חזק שיגן על הגב.

לוחם עם ידיים למעלה

תרגיל יוגה לוחם מספר 2 - תרגיל היוגה המצולם בתמונה

תרגיל יוגה לוחם מספר 2 שייך למשפחת הלוחמים ולכן בעיקר מביא כוח, אבל כמו בכל תרגיל יוגה התנועה מורכבת ממספר אלמנטים. האלמנט האנרגטי – לוחם, כוח, עשייה, נחישות, תנועתיות. אלמנט פיזי – הפעלת כוח וגמישות. הרגליים חזקות מושרשות באדמה אך בעלות אלסטיות ויכולת תנועה, ריצפת אגן מוחזקת, ובטן חזקה, שרירי רוחב הבטן חזקים. הירכיים גמישות ומושכות לצדדים וכמובן גם חזקות, הישבן חזק, מפרקי ירך גם מתחזקים וגם מתגמשים.

תרגיל יוגה לוחם מספר 2

תרגיל יוגה ווריאציה של לוחם מספר 2 - תרגיל היוגה המצולם בתמונה

זו היא ווריאציה של תנחת היוגה לוחם 2. פה הדגש הוא יותר על אלסטיות. כמובן שצריך גם כוח כדי להחזיק את כל המבנה ולתת איזון לגוף. רגל ויד של צד אחד נותנים כוח והחזקה, ורגל ויד שניים נותנים גמישות.

תרגיל לוחם 2 בווריאציה אחרת

תנוחת פיסוק קלאסית ביוגה

תנוחה קלאסית ביוגה המותחת את שרירי הרגליים הפנימיים, ומגמישה את מפרק הירך.

תנוחת פיסוק קלאסית ביוגה
דילוג לתוכן